
Elgondolkoztunk rajta, hogy mire lehetne használni a focipályából, ha már van ilyenünk, de értelmezhető focicsapatunk nincs hozzá, ráadásul egy feneketlen kútként elnyelte a közösség pénzét. Ekkor került kezünkbe egy hasznos ötlet, amely az amerikaiaktól származik, akik igazán nem vádolhatóak azzal, hogy a ne szeretnék a saját focijukat.
A texasi Dallasban lévő Paul Quinn Főiskola a csőd szélén állt. A dékán gyökeres változást akart. Miután az intézmény focicsapata folyamatosan rosszul teljesített, felparcelláztatta az iskola pályáját.
A zömében hátrányos helyzetű diákokból álló főiskola vezetését 2009-ben vette át Michael Sorrel, aki látva az iskola nehéz helyzetét, úgy érezte, hogy teljes szemléletváltásra van szükség.

Egyrészt úgy gondolta, itt az ideje, hogy megfizethető és vonzó étel kerüljön az iskolai közösség asztalára, másrészt eltökélt szándéka volt, hogy megtanítsa a diákokkal, hogyan lehet kitörni a szegénység ördögi köréből. Az iskolai biogazdaság kialakítását látta kitörési pontnak, és egy merész ötlettől vezérelve a kampusz focipályáján gondolta ennek megvalósítását.
Ha rosszul teljesít egy focicsapat, akkor hasznosabb egy gazdaság kialakítása, vallotta a dékán, és sikerült neki valami jót kihozni a dologból.
Ne legyünk restek átvenni a pozitív amerikai példát, én azt mondom. Ha már Zuglóban is sikerült teljesen lenulláznia és a föld színéről eltüntetnie az egykor nagyhírű focicsapatot, legyen valami haszna az egésznek.
Elég nagy a terület, milyen szép kis biofarmot lehetne létesíteni rajta például. Hasznot is termelne bőven, és mindenki a csodájára járna, hogy lám, lám ezek a zuglóiak, még kreatívak is.
Lenne, zuglói retek, répa, brokkoli, stb. A politikusaink úgyis szeretnek zöldséget beszélni. Most kapálhatnának is.
Szemléletváltás, az kell ide!
írjon nekünk, ha látott vagy hallott valamit: szerkesztoseg@boldoguljzugloban.hu
Követed már a Boldogulj Zuglóban oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!